Share pe
Descriere

Calendar de Advent carte albă cu panglică, 25 de piramide – English Tea

Calendar advent triunghiular alb este o colecție elegantă și festivă de ceaiuri în formă de piramidă, perfectă pentru a marca fiecare zi din perioada sărbătorilor.

Fiecare piramidă conține un ceai selectat cu grijă, astfel încât să poată experimenta o varietate de arome și arome în timpul sărbătorilor. De la ceaiuri clasice, precum ceaiul negru sau ceaiul verde, până la amestecuri inedit și arome de sezon, acest set vă aduce o experiență de gustare diversificată.

Beneficii și proprietăți:

Ceai

• Experiență gusta diversificată: Setul conține o varietate de arome și tipuri de ceai, oferindu-ți sau experiență de degustare bogată și variată în fiecare zi.
  • Proprietăți antioxidante: Mulți ceai conțin antioxidanți, substanțe care ajută la combaterea stresului oxidativ din organism și la protejarea celulelor împotriva daunelor.
  • Îmbunătățirea digestiei: Unele plante și ierburi din compoziția ceaiurilor au avea efecte benefice asupra sistemului digestiv, ajutând la reducerea disconfortului abdominal și promovând o digestie sănătoasă.
  • Ritual de relaxare: Pregătirea și salvarea unei cești de ceai servește ca un ritual de relaxare, oferindu-ți sau pauză plăcută în timpul zilei.
  • Ambalaj festiv: Ambalajul și prezentarea sub formă de calendar advent adaugă un element festiv și plăcut, făcând setul potrivit pentru a fi oferit cadou sau pentru a fi integrat în ritualurile de sărbători.

Ingrediente:

Set Ceai Cadou

1.Happy Me – Ceai organic din plante cu lemongrass, mere, coaja de portocala si condimente. 2.Winter Balance – Ceai organic din plante cu mentă, mentă, schinduf, soc sălbatic, turmeric, lămâie, fenicul și rozmarin. 3.Lemongrass, Citrus & Ginger – Ceai organic pe baza de lemongrass cu citrice si ghimbir. 4.Beautiful Me – Ceai organic din plante cu musetel, centella asiatica, hibiscus, scortisoara, rooibos, cacao, portocala, sfecla rosie, merisoare si petale de trandafir. 5.Cacao Scorțișoară și Ghimbir – Ceai organic din plante cu scorțișoară, cacao, fenicul și ghimbir. 6.Siesta sezonieră – Ceai organic din plante pe bază de lemongrass cu scorțișoară, ghimbir, mangosteen, hibiscus și lămâie. 7.Super Berries – Ceai organic pe bază de hibiscus și rooibos cu căpșuni, afine și zmeură. 8.Cranberry Hibiscus & Rosehip – Ceai organic din plante cu trandafir sălbatic, lemongrass, ghimbir, mangosteen și merisoare. 9.Ciocolată, Rooibos și Vanilie – Ceai organic rooibos cu cacao și vanilie. 10.Energize Me – Ceai organic din plante cu mentă, mentă, mure și ginseng. 11.Calm Me – Ceai organic din plante cu scorțișoară, mentă, lemn dulce și lavandă. 12.Punchy Peppermint – Ceai verde organic cu scorțișoară, mentă și lemn dulce. 13.Intense Chai – Ceai organic din plante cu scorțișoară, ghimbir, turmeric, cardamom, cuișoare, fenicul, piper și lemn dulce. 14.Red Cherry Chai – Ceai negru organic cu scorțișoară, ghimbir, cardamom, cuișoare, anason stelat și cicoare. 15.Măceș și scorțișoară – Ceai organic din plante cu trandafir sălbatic, măr, scorțișoară și mentă. 16.Pure Me – Ceai organic din plante cu mentă, schinduf, semințe de fenicul și soc sălbatic. 17.Shape Me – Ceai verde organic cu scorțișoară, ginseng, ghimbir și fructe de acai. 18.Scorțișoară Moringa și Ghimbir – Ceai organic din plante cu scorțișoară, moringa și ghimbir. 19.Scorțișoară de Ceylon – Ceai organic din plante cu scorțișoară, ghimbir și cardamom. 20.Rooibos, Acai & Rodie – Ceai organic din plante cu miere, hibiscus, rodie, zmeura si fructe de acai. 21.Revive Me – Ceai alb organic cu moringa, scorțișoară, trandafir sălbatic și ginseng. 22.Youthful Me – Ceai organic pe bază de hibiscus cu trandafir sălbatic, cătină și fructe de pădure roșii. 23.Comfort Me – Ceai organic din plante cu musetel, menta, ghimbir, busuioc, frunze de tanin, guduchi si maghiran. 24.Beetroot Ginger & Curry Leaves – Ceai organic din plante cu sfeclă roșie, morcov, ghimbir, frunze de curry și pătrunjel. 25.Lavandă cu mușețel – Ceai organic din plante cu mușețel și lavandă.

Mod de utilizare:

Calendar de Advent

Peste plic se toarnă 250ml apă clocotită și se lasă la infuzat 3-4 minute. Adăugați zahăr, miere sau îndulcitor după gust.